I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2024

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten liturgiczny okres doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem. Dajmy świadectwo naszej wiary i miłości do Pana Boga przez powstrzymanie się od uczestnictwa w hucznych zabawach, podejmowanie postu w piątek czy uczestniczenie w nabożeństwach Wielkopostnych. W piątki w naszym kościele o godz. 17:30 celebrujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00 Gorzkie Żale. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

2. W czwartek przypada święto Katedry Św. Piotra.

3.  W przyszłą niedzielę przypada NIEDZIELA AD GENTES – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ministranci będą po Mszy św. zbierać ofiary do puszek na misje.

4. Ofiary za świeczki przeznaczone są na kwiaty i dekoracje Triduum Paschalnego i Wielkanocne.

Sprawiedliwi, radujcie się w Panu, bo słuszne jest, by prawi śpiewali pieśń chwały!

Psalm 33,1