UROCZYSTOĆŚ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

22 listopada 2021

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która zamyka rok liturgiczny, a jednocześnie podkreśla, że Chrystus przyjdzie na końcu czasów jako Sędzia wszystkich ludzi i każdego z nas. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Służby Liturgicznej (dzisiaj przyjęcie 3 nowych ministrantów).
  2. W dniu dzisiejszym za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej.
  3. Po Mszach  Świętych zbiórka do puszek na pomoc imigrantom.
  4.  Wspomnienia liturgiczne:
    W poniedziałek przypada wspomnienie Św. CECYLII , dziewicy i męczennicy, Patronki muzyki kościelnej
    w  środę wspomnienie świętych męczenników ANDRZEJA DUNG-LAC, prezbitera, i TOWARZYSZY
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć w niedzielę  i w dni powszednie, będzie można także nabyć kalendarze na rok 2022 oraz duże i małe świece, wspierając w ten sposób dzieła Caritas Ordynariatu Polowego.
  6. Już dziś prosimy aby dzieci przygotowały sobie lampiony na Roraty, które rozpoczniemy 29 listopada.
  7. Zapraszamy jeszcze chętnych, którzy chcieliby poznawać i rozważać Pismo Święte do zapisania się do „Koła Biblijnego”
  8. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII natomiast we wtorek po Eucharystii spotkanie z kandydatami z klasy VIII.