VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 maja 2022

1. Dzisiaj przypada VI Niedziela Wielkanocna. W Lyonie zostanie beatyfikowana założycielka Wspólnot Żywego Różańca i Dzieł Rozkrzewiania Wiary, Francuzka Paulina Jaricot. Jest to wielkie szczęście dla wszystkich wierzących, modlących się na różańcu, wielka łaska i radość, że mamy kolejną orędowniczkę w niebie. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VII.
  2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
  3. W poniedziałek spotkanie grupy biblijnej wyjątkowo o godz. 17:00
  4. We wtorek przypada wspomnienie NMP WSPOMOŻYCIELKI WIERNCH. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
  5. W czwartek przypada wspomnienie św. FILIPA NERI, prezbitera, z także Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  6. W poniedziałek, wtorek i czwartek i piątek próby dzieci do I Komunii Świętej po nabożeństwie majowym.
  7. Spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą, w sobotę od godz. 16.00.
  8. W najbliższą niedzielę w naszej parafii będziemy obchodzić uroczystość Pierwszej Komunii dzieci z klas III. W Związku z tym Msza św. dla parafian jest o godz. 8:30.
  9. Trwa maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30, a w niedzielę około  godz. 10.45. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwie majowym dzieci, młodzież i starszych.

Od piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Dusza potrzebuje słusznych, a nie mocnych postanowień.

Wasilij Rozanow