Obszar

Wojskowa Parafia św. Floriana w Świętoszowie otacza duszpasterską opieką żołnierzy, pracowników cywilnych Resortu Obrony Narodowej oraz ich rodziny.

Wg Konstytucji Apostolskiej Jana Pawła II: "Spirituali Militium Curae" oraz Statutu Ordynariatu Polowego WP do Ordynariatu Polowego przynależą następujące osoby:

• Żołnierze zawodowi, ich współmałżonkowie, dzieci, także pełnoletnie, o ile mieszkają w domu rodziców oraz dzieci i krewni zamieszkujący razem z nimi
  • Żołnierze w czynnej służbie wojskowej (niezawodowi), w czasie pełnienia tej służby
  • Pracownicy cywilni, zatrudnieni na stałe w jednostkach (instytucjach) wojskowych oraz w domach prywatnych osób pełniących zawodową służbę wojskową
  • Uczniowie szkół wojskowych
  • Zatrudnieni lub przebywający w szpitalach wojskowych, w domach starców i w podobnych instytucjach wojskowych
  • Członkowie instytutów zakonnych i wierni świeccy zatrudnieni na stałe przez Ordynariusza Polowego lub za jego zgodą
  • Wszyscy, którzy pracują dla sił zbrojnych, jeśli ich związek z armią jest uznany przez prawo cywilne. Członkowie ich rodzin, mianowicie współmałżonkowie i dzieci - także jeśli są samodzielni - zamieszkujący w tym samym domu, a także krewni i służba, zamieszkujący pod tym samym dachem.
    Jednoski, które przynależą do parafii:

ŚWIĘTOSZÓW

10 Brygada Kawalerii Pancernej