Bierzmowanie

Przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania rozpoczynają się na początku roku szkolnego siódmej  klasy szkoły podstawowej.

Należy:

• wypełnic formularz z podstawowymi danymi kandydata ( złożenie wypełnionego formularza w kancelarii parafialnej - do końca września, jest równoznaczne z przyjęciem do grona przygotowujących sie do sakramentu). Formularz można pobrać w kancelarii parafialnej, lub na spotkaniu kandydatów w kościele;
  • jeśli chrzest kandydata do bierzmowania był  w innej parafii, należy dostarczyć świadectwo chrztu;
  • jeśli kandydat nie podlega opiece duszpaterskiej Wojskowej Parafii w Świetoszowie (patrz: obszar parafii), powinien mieć także zgodę od swojego księdza proboszcza na przystąpienie do przygotowań i Sakramentu Bierzmowania poza parafią zamieszkania.

Ksiądz, po zasięgnięciu opinii od katechetów, podejmuje de­cyzję o dopuszczeniu kandydata do sakramentu na podstawie:

a) systematycznej, całorocznej katechizacji szkolnej;
b) systematycznej, comiesięcznej katechizacji parafialnej;
c) uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i nabożeństwach parafialnych;
d) odpowiedniego poziomu wiedzy religijnej.

Kandydat nie uczęszczający na katechizację nie może być dopuszczony do Sakramentu Bierzmowania.