Formalności niezbędne do chrztu dziecka:

• Wybrać i zgłosić w kancelarii datę chrztu (chrzty odbywaja się podczas niedzielnych Mszy św.) - minimum dwa tygodnie wcześniej;
  • Pobrać z kancelarii parafialnej i wypełnić druk z podstawowymi danymi dziecka, rodziców i chrzestnych (imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, data ślubu rodziców dziecka)
  • Minimum 3 dni przed datą chrztu św. przynieść do kancelarii parafialnej wypełniony formularz wraz z Aktem Urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego (po spisaniu akt jest zwracany rodzicom dziecka)
  • W dniu chrztu, 15 minut przed Mszą św., zgłosić sie do kancelarii parafialnej, razem z rodzicami chrzestnymi, w celu złożenia podpisów w księdze chrztów. Rodzice i rodzice chrzestni przynoszą karteczki zaświadczające o odbytej spowiedzi św.
  • Rodzice chrzestni powinni posiadać zaświadczenie od swojego księdza proboszcza, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami.
  • Jeśli rodzina nie podlega opiece duszpaterskiej Wojskowej Parafii w Świetoszowie (patrz: obszar parafii), powinna mieć także zgodę od swojego księdza proboszcza na udzielenie chrztu poza parafią zamieszkania.

Chrzest osoby dorosłej

Osoba dorosła (powyżej 16 roku życia), która pragnie przyjąć sakrament chrztu, winna zgosić się do księdza
i wyrazić pragnienie przyjęcia sakramentu. Proces przygotowania osoby dorosłej do przyjęcia chrztu jest dłuższy, a sam sakrament powinien odbyć sie w Wielką Sobotę podczas Liturgii Światła.

Sakrament ten udzielany jest wraz z I Komunią św. i Bierzmowaniem.

110 0.10226321220398